Güncel Duyurular

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn

ALACA BELEDİYESİ, İŞÇİLERLE TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

BELEDİYE BAŞKANI HALİL İBRAHİM ŞALTU; “ÇALIŞMA BARIŞINA ÖNEM VERİYORUM”

Alaca Belediyesi Personel LTD.ŞTİ ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, enflasyon karşısında belediye işçilerini memnun edecek düzeyde bir maaş artışı gerçekleştirdi. İmza töreni Ata Park Düğün Salonu’nda Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, AK Parti Alaca İlçe Başkanı Ragıp Ağaçdan, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Arslan, Hizmet İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu, Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ve Alaca Belediyesi personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA
Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, toplu iş sözleşmesinin gerçekleştirileceği salon önünde işçiler tarafından davul ve zurnayla karşılandı. Yapılan yeni sözleşmeden büyük memnuniyet duyan Alaca Belediyesi çalışanları, Başkan Şaltu’ya teşekkür etti.
“ÇALIŞMA BARIŞINA ÖNEM VERİYORUM”
Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışma barışına önem verdim. İşçimizin, memurumuzun sosyal hakları ve ücret haklarının en yüksek olması konusunda imkanlarımız ölçüsünde her zaman sizlerin yanında oldum. Bugün yeni bir toplu sözleşme imzaladık. Tüm işçi ve memur arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıklı huzur içinde ailenizle birlikte harcamanızı temenni ediyorum. Güzel bir sözleşme oldu. Sizlerden tek isteğim Alacamıza hizmet noktasında bizleri mahcup etmemenizdir. Hep birlikte daha güzel bir Alaca için çalışmalarımızı canla başla sürdüreceğiz” diye konuştu.
“HER BELEDİYEYE ÖRNEK OLACAK BİR SÖZLEŞME”
İmzalanan sözleşmenin örnek olduğunu söyleyen Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, “Türkiye’nin her belediyesine örnek olacak tarihi bir sözleşmeye imza attık. Emeğin hakkını bilen, belediye çalışanlarının hakkını eksiksiz veren Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu ve ekibine teşekkür ediyoruz. Üyelerimize hayırlı ve bereketli olsun. Örgütlü olduğumuz tüm iş yerlerinde, üyelerimizi yüksek enflasyondan korumak için mücadele ediyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından sözleşme imza törenine geçildi.

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?