ALACA’DAN AFET BÖLGESİNE 7 TIR YARDIM!

TEŞEKKÜRLER ALACA! YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Alaca Kaymakamlığı, Alaca Belediyesi ile TSO, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yaşanan büyük afetin 2’inci günü 1 tır, 3’üncü günü 2 tır ve dün 4 tır olmak üzere toplamda 7 tır yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi olan ve bir çok ilimizde hissedilen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgelere yardım tırları gönderildi.
Depremin yaşandığı 2. gün İlçemizde Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şöförler Odası ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla toplanan yardım malzemeleri genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilebilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için deprem bölgesine ulaştırılmak üzere 5000 adet bay bayan çocuk iç giyim, 4000 adet bay bayan çocuk üst giyim, 2000 adet battaniye, 750 koli kuru gıda, 200 koli çocuk maması, 200 koli çocuk bezi, 6000 çift çorap, 6000 çift eldiven, 6000 adet şapka, 900 çift ayakkabı ve 120 adet ısıtıcıdan oluşan yardım malzemesini taşıyan tır yola çıkarıldı.

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR
Aynı şekilde üçüncü günde yardımlar Gençlik Merkezi’nde toplanmaya devam etti. Büyük bir seferberlik ilan edilen Alaca’da vatandaşlarımızın bağışları büyük bir gönüllü ekibiyle birlikte koli haline getirilerek tırlara yüklendi.

KAYMAKAM AYTEMÜR VE BAŞKAN
ŞALTU SEFERBER OLDU
Depremin yaşandığı ilk günde Kaymakam Hicabi Aytemür ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, afet bölgesine yardımların toplanması ve ulaştırılması için seferber oldu. Tüm kamu kurum ve kuruluş, STK temsilcileri ile biraraya gelen Kaymakam Aytümer ve Başkan Şaltu, yapılacak yardımlar konusunda yol haritası belirlendi ve harekete geçildi.

BELEDİYE EKİPLERİ YOLA ÇIKTI
Depremin yaşandığı ilk gününde Alaca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kahramanmaraş’ın Afşin bölgesine yola çıktı. Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, deprem bölgesine destek vermek amacıyla yola çıkan ekibi makina parkından yolcu etti. Afet bölgesine ulaşan ekipler zaman kaybetmeden enkaz çalışmalarına destek vererek, çalışmalarını sürdürdü.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ!
Alaca Kaymakamlığı ve Alaca Belediyesi koordinesinde Gençlik Merkezi afet bölgesine gönderilecek olan malzemelerin toplanma merkezi oldu. Gönüllü vatandaşlarımız tarafından yapılan bağışlar burada yine gönüllü vatandaşlarımızın uğraşlarıyla kolileme çalışması yapıldı.

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?