Güncel Duyurular

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn

Alaca’ya soğan eleme ve paketleme tesisi kuruluyor

Alaca Belediyesi, ilçemiz ekonomisini canlandırmak, ürettiği ürünlerin Pazar payını arttırmak, daha kaliteli ürün elde etmek ve bölgemiz çiftçisine örnek olmak amacıyla hazırlamış olduğu “Üreten, gelişen ve büyüyen Alaca” başlıklı projesiyle ilçemize saatte 5 ila 10 ton, 1 ile 30 kg arası otomatik soğan çuvalı paketlemesi yapabilen bir tesis için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan %50 hibe almaya hak kazandı. 1 yıldır proje üzerinde çalışan Alaca Belediyesi, ilçemize yeni bir yatırım daha kazandırmış oldu.

Projenin bugün imza töreni Alaca Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. İmza törenine Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Arslan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri İbrahim Etem Şahin katıldı.

Proje, 15 ay içerisinde tamamlanarak ilçemizde yeni bir soğan eleme ve paketleme tesisi kurulacak. Soğan üreticileri arasında kooperatifleşme sağlanacak ve sürekli eğitim merkezi ile birlikte ilçemiz çiftçilerine bilinçli tarım için eğitimler düzenlenecek. Projenin bütçesi 2 milyon 456 bin 670 TL olup, %50’si Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan hibeyle karşılanacak. Projenin sahibi Alaca Belediyesi olurken, projenin ortakları ise Alaca Kaymakamlığı ve Alaca Ticaret ve Sanayi Odası. İlçemize hayırlı olsun.

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?