Güncel Duyurular

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn

KAMUOYUNA DUYURU

Cumhuriyet Meydanı’ndan Alaca Belediyesi hayvan barınağına götürülen sokak köpeği hakkında;

Vatandaşlarımızın şikayeti üzerine Alaca Belediyesi hayvan barınağı görevlileri tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndan alınarak barınağa taşınan sokak köpeği ile ilgili sosyal medyada art niyetli görüntüler yer almaktadır. Alaca Belediyesi olarak sokak hayvanları konusundaki hassasiyetimiz tüm ilçe halkımız tarafından bilinmektedir. Sokakta bakıma muhtaç ve hasta olan hayvanlarımızı veteriner eşliğinde hayvan barınağında bakımlarını gerçekleştiriyor, gerekli tedavi ve aşılarını yaptıktan sonra doğal ortamlarına bırakıyoruz.

09 Mart 2021 Salı günü saat 11:00 ile 11:15 arasında barınakta görevli iş arkadaşlarımız Cumhuriyet Meydanında sağlıksız ve sahipsiz sokak köpeğini  belediye barınağına götürmek üzere almışlardır.  Durum, sosyal medyada yayımlanan 2 saniyelik görüntüden ibaret değildir. Görevlilerimiz tarafından barınağa taşınan sokak köpeği gerekli tedavisi yapılarak doğal ortamına tekrar bırakılmıştı.  Olay sosyal medyada yer aldıktan hemen sonra görevlilerimiz ile ilgi gerekli soruşturma başlatılmış ve geniş kapsamlı kamera kayıtları incelenmiştir. Gerek emniyetteki kayıtlar gerekse belediyemizdeki kayıtlarla birlikte personelimiz İlçe emniyet müdürlüğünce de ifade alınmaya çağrılmıştır.

Belediyemiz, sokak hayvanları için özel barınak yapmış, sağlıksız hayvanları toplayarak barınakta tedavi etmekte ve tedavi sonrasında doğal ortamına tekrar bırakmaktadır. 2021 yılının sadece ilk 3 ayında 44 adet sokak köpeğimiz aşılanmış tedavileri yapılmış ve doğal ortamına bırakılmıştır.  Görmek isteyen vatandaşlarımız için barınağımızın kapısı mesai saatleri içerisinde açıktır. Sosyal medyada gösterilen video tamamen artniyetlidir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?