Güncel Duyurular

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn

MEHMETÇİK’E ALACA’DAN DUA VE DESTEK

Alaca Belediyesi ve İlçe Müftülüğü’nün organizasyonu ile tüm camilerimizde Kur’an-ı Kerim tilavetleri, mevlidi şerifler ve dualarla birlikte İdlib’de gerçekleştirilen hain saldırı sonucunda şehit düşen kahraman Türk askerlerimize eda edildi.
Düzenlenen organizasyonda İlçe Müftülüğü tüm camilerimizde Kur’an-ı Kerimler, Mevlid’i Şerifler okuttu ve şehitlerimize armağan etti. Alaca Belediyesi ise, tüm camilerimizde vatandaşlarımıza Mevlid’i şerif ve Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin yanında lokum dağıttı. Ayhan Mahallesi Muhtarı Emir Belgiç tarafından ise mahalle sakinleri adına Eski Camii’de lokum dağıtıldı.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Alaca meydanında Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Arslan, Başkan Yardımcısı Şerif Arslan, İç Anadolu Şehitler ve Gaziler Dernek Başkanı Zeki Dilmen, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaşın katılım ile gıyabi cenaze namazı kalındı ve harekat için dualar edildi.
Alaca’da bulunan Sebilullah Cami, Merkez Eski Cami, Şıhlar Cami, Doğuhan Cami, Eski Sanayi Cami, Özhan Cami, Yeni Sanayi Sitesi Cami, Fatih Cami ve H. Şahmerdan Bolat Camii’nde öğle namazının ardından Kuran’ı Kerim tilavetleri, Mevlid-i Şerif okundu.

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?