Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi, İlçemizi ziyaret etti

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Alaca’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.
11 Mart 2020 Çarşamba günü ilçemize gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunan Vali Mustafa Çiftçi’yi tüm daire amirleri, kurum müdürleri ve çalışanlar karşıladı. Vali Çiftçi, ilk olarak Alaca İmam Hatip Orta Okulu’nu ziyaret etti. İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri daha öncesinde Vali Çiftçi’yi makamında ziyaret etmişlerdi. Ziyaretlerinde kitap hediye edilmiş ve Vali Çiftçi’de okumalarını tavsiye etmişlerdi. Orta Okulda proje hafızlık sınıfına girerek öğrencilerle tek, tek ilgilenen Çiftçi, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim okumalarını dinledi. Okul müdüründen gerekli çalışmaların nasıl yapıldığını ve dersler hakkında bilgiler alan Çiftçi, öğrencilerle ve öğretmenleriyle sohbet etti.
Daha sonrasında Kız İmam Hatip Lisesi’ne geçen Vali Çiftçi’yi idareci, öğretmen ve öğrenciler kapıda çiçeklerle karşıladılar.
Öğrencilere çiçekler için teşekkür eden vali Çiftçi, sınıfları gezerek yapılan çalışmaları ve yapılması gereken plan ve projeler hakkında çeşitli bilgiler aldı. Öğretmen ve idarecilerle tek, tek tanışan Çiftçi, kısa, sohbetlerle çeşitli bilgiler aldı. Kız İmam Hatip Lisesi’nin başarılarından dolayı tebrik eden Çiftçi; “Çorum’u Trabzonda temsil edeceksiniz, başarılar diliyorum ve teşekkür ediyorum.” dedi.
Öğrencilerle sohbetin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.
Vali Çiftçi daha sonra Alaca İlkokulu’na geçti. Alaca İlkokulu’nda ise öğrenciler yine vali Çiftçi’yi çiçeklerle kapıda karşılayarak hoş geldiniz dediler.
Okul Müdürünün, öğretmen ve öğrencilerin sıcak ilgisinden oldukça memnun kalan Çiftçi, okulda yapılan yenilikler ve öğretmenlerin yapmış oldukları çalışmalar dikkatle izledi.
Vali Çiftçi daha sonrasında ilçe kaymakamlığına geçti. Burda da yapmış olduğu ziyaretlerin ardından İdlip’te yaralanan Uzman Çavuş Furkan Karslı’yı ziyaret etti.
Furkan Karslı’yı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’la birlikte hediye takdiminde bulundu. Ziyarette çeşitli ikramların ardından daha sonrasında Kaleli Kız Kur’an Kursu ziyaretine geçildi. Burada yapılan ziyaret ve hatıra fotoğrafın ardından Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu ile birlikte düzenlenen program ve yemeğe katıldı. yapılan istişareler ve toplantının ardından ilçemizden ayrıldı.

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?