Zabıta Müdürlüğü’nden ölçü ve tartı aletleriyle ilgili duyuru

Alaca Belediyesi Zabıta Müdürü Nurettin Arslan, 2023 yılı ölçü ve tartı aletleriyle ilgili bir duyuru yayımladı. Arslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2023 Yılında damga ve muayeneye tabi bulunan 2021 damgalı ölçü ve tartı aletlerine ait müracaat beyannameleri: 03.02.2023 & 28.Şubat 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Belediyemiz sınırları, içerisinde bulunan kapasitesi 2. Tona kadar olan Elektronik Baskül, Terazilerin( Bakkal –Kasap – Market – Eczacı – Kuyumcu –Pastane – Kuruyemiş – Market – Bakkal ) vb. gibi olan esnaflarımızın Müracaat Beyannamelerini Yetkili servislere; müracaat etmeleri;
Pazarcı – ve Köylü Esnaflarımızın kullandıkları; Masa Terazisi, Mekanik Basküller, Tek kollu Kantarlar, Metreler, Litreler, Ölçekler, Kilogramları, İbreli Terazileri Müracaat Beyannamelerini Bağlı bulundukları Belediyelere, 2 Ton’ dan dan yukarı olan her türlü Yüksek çekerli Basküllerin Müracaat Beyannamelerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermeleri gerekmektedir.
Esnaflarımızın Cezalı duruma düşmemeleri için Beyannamelerini; 28. ŞUBAT 2023 Tarihine kadar vermeleri gerekmektedir. Denilmektedir.

 

ALACA GELİŞİM STRATEJİLERİNİN TESPİT EDİLMESİNE YÖNELİK ANKET YAPILIYOR

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?