Güncel Duyurular

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn

Zabıta Müdürlüğü’nden ölçü ve tartı aletleriyle ilgili duyuru

Alaca Belediyesi Zabıta Müdürü Nurettin Arslan, 2023 yılı ölçü ve tartı aletleriyle ilgili bir duyuru yayımladı. Arslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2023 Yılında damga ve muayeneye tabi bulunan 2021 damgalı ölçü ve tartı aletlerine ait müracaat beyannameleri: 03.02.2023 & 28.Şubat 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Belediyemiz sınırları, içerisinde bulunan kapasitesi 2. Tona kadar olan Elektronik Baskül, Terazilerin( Bakkal –Kasap – Market – Eczacı – Kuyumcu –Pastane – Kuruyemiş – Market – Bakkal ) vb. gibi olan esnaflarımızın Müracaat Beyannamelerini Yetkili servislere; müracaat etmeleri;
Pazarcı – ve Köylü Esnaflarımızın kullandıkları; Masa Terazisi, Mekanik Basküller, Tek kollu Kantarlar, Metreler, Litreler, Ölçekler, Kilogramları, İbreli Terazileri Müracaat Beyannamelerini Bağlı bulundukları Belediyelere, 2 Ton’ dan dan yukarı olan her türlü Yüksek çekerli Basküllerin Müracaat Beyannamelerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermeleri gerekmektedir.
Esnaflarımızın Cezalı duruma düşmemeleri için Beyannamelerini; 28. ŞUBAT 2023 Tarihine kadar vermeleri gerekmektedir. Denilmektedir.

 

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?