20.02.1969 yılında Alaca’da doğan Halil İbrahim Şaltu, İlkoulu Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul ve Lise eğitimini Şehit Nedim Tuğaltay Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-Mülkiye’nden 1992 yılında mezun oldu.

Halil İbrahim Şaltu, Kapatılan Refah Partisi ve Milli Gençlik Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2001 yılında AK Parti kurucular kurulu üyesi oldu.

2001-2005 yılları arasında İlçe Başkanı, 2005-2009 yılları arasında ilçe başkan yardımcılığı ve ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptı. AK Parti’de SKM Başkanlığı, Okul Sorumlusu ve sandık sorumlusu olarak çeşitli görevlerde bulundu. 2017 yılında tekrar AK Parti Alaca İlçe Başkanı oldu. 29 Kasım 2018 yılında AK Parti genel merkezin isteği üzerine ilçe başkanlığından istifa ederek belediye başkan adayı oldu.

AK Parti 1. Büyük Kongre Delegesi seçilen Şaltu’nun Büyük Kongre delegeliği devam etmektedir. Şaltu ayrıca, AK Parti Siyaset Akademisinin de mezunlarındandır.

Mali Müşavir ve bağımsız denetçi olan Şaltu evli ve 3 çocuk babasıdır. Halen Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır.

ALACA GELİŞİM STRATEJİLERİNİN TESPİT EDİLMESİNE YÖNELİK ANKET YAPILIYOR

Sohbeti Başlat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhabalar
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?